Jste zde

Domů » Zima

Běžky

Alba di Canazei v zimě

Alba di Canazei - sjezdovka

Val di Fassa se nachází v jihozápadní části Dolomitů v regionu Trentino, sousedí s Jižním Tyrolskem.

Idylické údolí je doslova obklopeno známými vrcholky, tyčí se tu např. Cima Catinaccio (2.981 m), Sassolungo (3.181 m) anebo horský masiv Gruppo del Sella.

Jeden z největších skiareálů v regionu - lyžařský okruh Sella Ronda, patří k největší lyžařské oblasti nejen v Itálii, ale v celé Evropě - a sice k Dolomiti Superski.

Val Gardena a běžky

Sella Ronda a běžkařská stopa
Autor: zumturm

Nekonečné dálky a nádherné stopy, pro běžkaře je Val Gardena opravdu ideální.

Vallunga (Langental) u Wolkensteinu, Monte Pana v St. Christině a Alpe di Siusi (Seiser Alm) nabízejí jedinečné a fantastické panorama.

Údolí nabízí více než 133 kilometrů upravovaných tratí všech stupňů obtížnosti a je nepochybně rájem pro všechny běžkaře.

Křišťálově čistý vzduch, hluboko zasněžené louky a lesy, impozantní Dolomity - přijeďte sem i vy a objevte ten pravý běžkařský ráj.

Wolkenstein

Lyžařská dovolená v Arabbě

Vesnička Arabba se nachází v nadmořské výšce 1.600 metrů, na úpatí mohutného horského masívu Marmolada, a je ideálním místem pro naši lyžařskou dovolenou.

Malá horská vesnička je položená v samém srdci lyžařského areálu Dolomiti Superski, leží mezi průsmyky Pordoi a Campolongo, obklopena majestátními vrcholky Dolomitů. Rozprostírá se mezi dvěma hlavními zdejšími lákadly, mezi ledovcem Marmolada a impozantními skalními stěnami horského masivu Sella.

Wolkenstein

Val Gardena a Wolkenstein v zimě

Městečko Wolkenstein (Selva di Val Gardena) se nachází v nadmořské výšce 1.564 m a je obklopeno nádhernou horskou scenérií Dolomitů. Na sport orientované místo je jedním z nejpopulárnějších lyžařských středisek v Alpách, leží na samém konci oblíbeného areálu Val Gardena.

Ve Val Gardeně je k dispozici bezpočet kilometrů sjezdovek, zejména poblíž městeček St. Ulrich a St. Christina. K tomu ještě připočítejte snowparky, běžkařské tratě a rozlehlá prašanová "pole", a dostanete tak celkový obraz perfektního místa pro zimní sporty.

St. Ulrich (Ortisei), 2. část

Náhorní plošina Seiser Alm
Autor: zumturm

Objetí horského masivu Sella na lyžích, to je známý "lyžařský kolotoč" Sella Ronda, jedno z nejznámějších zimních lákadel celých Alp. A díky napojení na největší lyžařský "cirkus", na Dolomiti Superski (1 200 km sjezdovek), je St. Ulrich oblíben všemi milovníky zimních sportů.

Seiser Alm

Sella Ronda a Seiser Alm
Autor: zumturm

Seiser Alm (italsky Alpe di Siusi, ladinsky Mont Sëuc) je největší náhorní plošinou v Evropě. Nachází se v jihotyrolských Dolomitech v Itálii, cca 40 km po silnici východně od Bolzana, nad známými turistickými středisky Seis am Schlern (Siusi allo Sciliar) a Kastelruth (Castelrotto).

Svým návštěvníkům nabízí opravdu ideální podmínky pro báječnou dovolenou v každém ročním období. Po celý rok si tady můžete doslova vychutnat fantastické panorama hor a nepřehlédnutelné vrcholky Plattkofel, Langkofel a Schlern (Sassolungo).

Stránky

Sella Ronda na FB