Jste zde

Domů » Léto

Turistika

Letní turistika

Val Gardena a Wolkenstein v létě
Autor: altoadige

Nordic walking pochází z Finska a byl již následován milióny příznivců po celém světě, od Austrálie po Čínu, od Spojených států až do Evropy, a to zejména v Dolomitech.

Skutečný fenomén, jehož obliba pořád velmi rychle roste, a stal se z něj druhý nejlepší finský vynález po sauně. Chůze s hůlkami, neboli nordic walking, nabízí přirozený a velmi účinný způsob, jak zlepšit svou tělesnou kondici bez ohledu na věk, pohlaví nebo fyzickou přípravu.

St. Christina

Sella Ronda a St. Christina

Obec St. Christina se rozprostírá v centrální části slunného italského údolí Val Gardena (Grödnertal). V městečku v nadmořské výšce 1.428 metrů je návštěvníkům plně k dispozici mnoho prázdninových apartmánů, horských chat a hotelů.

Obzvláště si toto místo oblíbily rodiny s dětmi, pěší turisté i lyžaři, ale bude se zde líbit všem, kdo hledají vysloveně klid a pohodu. Nabídka kulturních i sportovních akcí po celý rok je velmi rozsáhlá.

St. Ulrich (Ortisei), 2. část

Náhorní plošina Seiser Alm
Autor: zumturm

Objetí horského masivu Sella na lyžích, to je známý "lyžařský kolotoč" Sella Ronda, jedno z nejznámějších zimních lákadel celých Alp. A díky napojení na největší lyžařský "cirkus", na Dolomiti Superski (1 200 km sjezdovek), je St. Ulrich oblíben všemi milovníky zimních sportů.

Alta Badia

Alta Badia a zimní krajina

Alta Badia (nebo také Hochabtei) je turistické spojení na jihu údolí Val Badia, které najdete v v jihovýchodní části Jižního Tyrolska v Itálii. Oblast se rozkládá mezi údolími Val Pusteria, Val Gardena, Val di Fassa, Cortinou a Arabbou.

Seiser Alm

Sella Ronda a Seiser Alm
Autor: zumturm

Seiser Alm (italsky Alpe di Siusi, ladinsky Mont Sëuc) je největší náhorní plošinou v Evropě. Nachází se v jihotyrolských Dolomitech v Itálii, cca 40 km po silnici východně od Bolzana, nad známými turistickými středisky Seis am Schlern (Siusi allo Sciliar) a Kastelruth (Castelrotto).

Svým návštěvníkům nabízí opravdu ideální podmínky pro báječnou dovolenou v každém ročním období. Po celý rok si tady můžete doslova vychutnat fantastické panorama hor a nepřehlédnutelné vrcholky Plattkofel, Langkofel a Schlern (Sassolungo).

Letní turistika

Sella Ronda a náhorní plošina Crespeina s jezerem

Wolkenstein

Půvabná obec Wolkenstein (Selva) se nachází v nadmořské výšce 1.563 metrů, pod impozantním pohořím horské skupiny Sella a horským masívem Sassolungo (Langkofel). Milovníci přírody tady objeví pravý ráj uprostřed panenské přírody.

Stránky

Sella Ronda na FB