Jste zde

Domů

Alta Badia

Alta Badia na kole

Při jízdě na kole v jihotyrolských Dolomitech se cyklistům splní jejich sny.

Snad každý cyklista ví, že jízda na kole je více než jen způsob dopravy, jízda na kole je totiž způsob života.

Kdo chce strávit svou dovolenou aktivně a chce na kole blíže poznat Jižní Tyrolsko a Dolomity, místní přírodu, kulturu a lidi, je na správném místě právě v Alta Badii.

Alta Badia je ústředním výchozím bodem pro mnoho krásných výletů na kole v Dolomitech a v Trentinu, a nabízí jedinečné horské scenérie.

Alta Badia

Alta Badia a zimní krajina

Alta Badia (nebo také Hochabtei) je turistické spojení na jihu údolí Val Badia, které najdete v v jihovýchodní části Jižního Tyrolska v Itálii. Oblast se rozkládá mezi údolími Val Pusteria, Val Gardena, Val di Fassa, Cortinou a Arabbou.

San Cassiano

Italská vesnička San Cassiano
Autor: altoadige

Malá vesnička San Cassiano s přibližně 900 obyvateli, zvaná také St. Kassian, je jednou z posledních v italském údolí Alta Badia. Patří k obci Badia a "krčí se" idylicky na úpatí impozantních skalních stěn Lavarella, Conturines a Lagazuoi.

Leží v nadmořské výšce 1.537 m, mezi vrcholky pohoří Fanes a rozlehlými loukami Pralongià, které jsou v zimě centrem lyžařského střediska Alta Badia.

Pedraces

Sella Ronda a Pedraces

Malé a půvabné městečko Pedraces se nachází v nadmořské výšce 1.324 metrů na úpatí hory Sasso di Santa Croce. Rozprostírá se v idylickém přírodním parku Fanes-Sennes-Prags, v ráji svišťů, kozorožců a orlů.

Uprostřed divukrásného světa hor můžete strávit odpočinkovou i adrenalinovou dovolenou. Návštěvníci zde najdou nádhernou rekreační oblast s pěknými a útulnými hotely a prázdninovými apartmány. Pro rodiny s dětmi jsou ideální hlavně prostorné rekreační chaty a chalupy.

Letní dovolená

Corvara

Italské středisko Corvara v zimě

Obec Corvara (německy také Kurfar) leží v širokém a slunném údolí v nadmořské výšce 1.568 metrů v jižním Tyrolsku v Itálii, a spolu s místy St. Martin in Thurn, Abtei, Wengen a Enneberg patří k pěti ladinským obcím v údolí Val Badia (ladinsky La Gran Ega).

Corvara a turistika

Italské středisko Corvara a hory
Autor: altoadige

Putovat panenskou krajinou a nechat přitom daleko za sebou starosti každodenního života. Dovolená spojená s pěší turistikou ve středisku Corvara v oblasti Alta Badia právě toto plně umožňuje!

Rekreační domy, prázdninové apartmány nebo hotely v Corvaře jsou přímo ideálním výchozím bodem k podnikání turistických túr.

Stránky

Sella Ronda na FB